Voor SVZW staan er nu vier uitwedstrijden op rij op het programma.
De eerste in die serie is de wedstrijd tegen Drenthina in Emmen.
Drenthina is al heel lang de rode lantaarn drager in de 1e klasse G. Met 6 punten uit 16 wedstrijden is de situatie voor de club erg zorgelijk. De achterstand op de veilige 10 plek is inmiddels 13 punten. Rechtstreekse handhaving lijkt er niet meer in te zitten. De ploeg die op de 11e plaats eindigt komt in de nacompetitie terecht. Daar staat nu DVC’26 met 14 punten. De achterstand op die plek is dus ook al wel aanzienlijk, maar dat zou nog kunnen. Drenthina moet dan wel punten gaan halen. Op zaterdag 1 februari jl. won Drenthina met 2-1 van Sparta Enschede, en dat is meteen de enige keer dat Drenthina een wedstrijd won in het huidige seizoen. De wedstrijd in Wierden tussen deze beide clubs verliep erg merkwaardig. Een speler van Drenthina kreeg een rode kaart, maar de scheidsrechter wist niet aan welke speler hij deze moest geven. Na lang beraad gaf Drenthina een naam door van een speler aan de scheidsrechter. De wedstrijd eindigde in een 5-1 overwinning voor SVZW. Drenthina weet dat het de punten hard nodig heeft en moet dus gaan voor de overwinning. Drenthina is de ploeg met de minste gescoorde doelpunten, 17 stuks, en dan komt de ploeg met de minste tegendoelpunten, 15 stuks, op bezoek. Aaron Brinks is de man die 9 van de 17 doelpunten scoorde.
SVZW speelde afgelopen zaterdag thuis tegen NEO. Helaas ging deze wedstrijd met 0-1 verloren. De wedstrijd ging heel lang gelijk op, al moet wel worden gezegd dat NEO heel veel balbezit had. Veel kansen wisten beide ploegen niet af te dwingen. SVZW kreeg via Maarten Jansen een hele goede kans om op 1-0 te komen. Dat lukte helaas niet. In 89e minuut was het NEO dat wel wist te scoren en zij gingen met de 3 punten terug naar Borne. SVZW staat nog steeds bovenaan maar de achtervolgers zijn weer een stukje dichterbij gekomen. Voor SVZW is het een zaak van vallen, opstaan en weer doorgaan. Je kunt ook als koploper altijd een keer tegen een nederlaag aanlopen. Deze week weer goed trainen met elkaar en de verloren wedstrijd analyseren. Er zijn wel leerpunten uit de nederlaag te halen. SVZW heeft dit seizoen al vaak laten zien dat het goed zit met de teamgeest, dus het moet weer goed komen in de komende wedstrijden. Het is even afwachten welke spelers er zaterdag weer beschikbaar zijn want er zijn wat blessure gevallen. Gelet op de vele goede wedstrijden die SVZW dit seizoen speelde kan er toch wel met vertrouwen worden toegeleefd naar de wedstrijd tegen Drenthina.
De wedstrijd wordt gespeeld op Sportpark “De Oude Ros” in Emmen. De aftrap is om 14:30 uur.
De overige wedstrijden van speelronde 18. NEO is vrij deze speelronde.
Sparta Enschede – DVC’26 (1)
Sparta verloor in het afgelopen weekend met 4-1 van Achilles’12. Hierdoor is de club aan de onderkant van de midden moot terecht gekomen. DVC’26 speelde tegen Longa’30 en verloor met thuis met 0-3. Beide ploegen zullen deze wedstrijd willen winnen. Sparta Enschede moet in staat zijn om thuis te winnen van DVC’26
DZOH – Achilles’12 (2)
DZOH staat na de 0-5 overwinning op de 7e plaats in de competitie. Er is nog alle kans om nog wat plekken te stijgen. Achilles’12 staat door de winst op Sparta Enschede op tweede plaats in de strijd om de 2e periodetitel. DZOH gaat zeker voor de overwinning in deze wedstrijd om nog meer te stijgen on de competitie. Achilles’12 gaat ook voor de winst, want er is nog alle kans op een prijs. Het gaat een mooie wedstrijd worden die uiteindelijk gewonnen wordt door Achilles’12.
Longa’30 – Bon Boys (1)
Longa’30 is door de resultaten van de laatste weken de belangrijkste achtervolger op koploper SVZW. Daarnaast staat Longa’30 ook bovenaan in periode twee. Bon Boys verloor op eigen veld van SVBO met 0-3 en kreeg ook nog een rode kaart te verwerken. Nu dus naar Lichtenvoorde voor de derby tegen Longa’30. Gaat het lukken om punten te pakken door Bon Boys? Ze gaan er ongetwijfeld voor, maar Longa’30 is thuis te sterk en wint deze wedstrijd.
SVBO – STEVO (1)
SVBO kan zich bij winst op STEVO definitief veiling spelen in de 1e klasse G. Voor STEVO ligt dat een stuk moeilijker. De voorsprong op plek 11 is inmiddels al wel 5 punten, maar er zijn nog 7 wedstrijden te spelen. In Geesteren verloor SVBO nog met 2-0 van STEVO. Nu de kans op revanche voor die nederlaag. STEVO gaat er alles aan doen om te winnen in Emmen, maar de punten gaan naar de thuisclub.
FC Winterswijk – ATC’65 (1)
FC Winterswijk had afgelopen speelronde geen wedstrijd. ATC’65 verloor van met ruime cijfers, 0-5, van DZOH. Door deze nederlaag zijn de degradatiezorgen van ATC’65 alleen maar toegenomen. FC Winterswijk staat te laag op ranglijst als je kijkt naar de kwaliteiten van de selectie. In deze thuiswedstrijd de kans om te laten zien waartoe het elftal in staat is. ATC’65 moet gaan voor de punten, maar FC Winterswijk gaat deze wedstrijd winnen.
Door de nederlaag van SVZW en de overwinningen van de achtervolgers is de strijd om de 1e plaats weet helemaal open. Longa’30 heeft een wedstrijd minder gespeeld en staat nu 6 punten achter op SVZW. En komen dus spannende weken aan in de 1e klasse G. Daarnaast is het ook spannend in de 2e periode. Het is al vaker gezegd, de 1e klasse G is een hele mooie klasse om te volgen.
Gerrit Koers